لاله معماراردستانی

بیوگرافی

لاله معمار اردستانی متولد سال ۱۳۵۱ تهران ، دیپلمه هنرستان فنی و حرفه ای در رشته ارتباط تصویری- طراحی گرافیک ، لیسانسه در رشته طراحی گرافیک – ارتباط تصویری (دانشگاه هنر و معماری ) واحد مرکز – تهران می باشد . بین سالهای ۱۳۷۶ تا ۲۰۰۴ پس از مهاجرت به انگلستان مشغول به گذراندن دوره های یک ساله و دو ساله در رشته های طراحی فیگور انسان ، تصویر سازی و چاپ نیز بوده است.
در طی ۱۵ سال گذشته
او در تهران زندگی و کار می کند و آثار خود را به طور گسترده در شهر زادگاهش به شکل انفردای و گروهی و هم چنین بین المللی و نیز به صورت خصوصی در آتلیه شخصی خود به نمایش گذاشته است.

او برای بزرگترین نمایشگاه چاپ معاصر درشهر لندن – انگلستان به عنوان تنها هنرمند ایرانی در سالهای ۲۰۱۷-۲۰۱۸-۲۰۱۹ نیز انتخاب و نمایش اثر داشته است .

محور اصلی کار او با توجه به قوانین ایجاد یک اثر مدرن، معاصر و مینیمالیستی مبتنی بر نگرش معنوی است. انسان و گیاه جلوه ای زیبا از یک طبیعت شگفت انگیز هستند ، ارگانیک و با شکوه ، و نهایتا الهام بخش …. همواره نگاه کردن و توجه کردن به ایندو از جنبه های مختلف ، دغدغه ای مهم برای هنرمند بوده و هست تا بتواند آنچه را که سال ها برای خلقتش لازم دارد در ذهنش پرورش دهد.