در ادامه پست قبل به چند نمونه دیگر از مرمتهای غیرحرفه‌ای اشاره خواهیم داشت.
تصویر اول، مجسمه‌ای ۵۰۰ ساله از سنت جورج را می‌بینید که در کلیسای استلا در اسپانیا مرمت شده. مجسمه بعد از ترمیم بیشتر شبیه یکی از کاراکترهای کارتونی والت‌دیزنی شد. هویت این مرمت‌کار هیچوقت فاش نشد و شهردار شهر استلا اذعان داشت که این مرمت بدون هماهنگی با این بخش انجام شده‌است. درنهایت وزارت میراث فرهنگی اسپانیا با روشهای سنتی واستفاده از افراد حرفه‌ای و خرج ۳۴هزار یورو این اثر را ترمیم کرد و مرمت‌کار خاطی ۶هزار یورو جریمه شد.
تصویر دوم، سه سلاخی با یک هزینه. باز هم اسپانیا، اینبار در منطقه آستوریا، روستای رانیادویرو. لوئیس سوارز مرمت‌کاری که ۱۵ سال قبل این مجسمه را ترمیم کرده بود، بعد از دیدن مرمت جدید اعلام داشت که در این کار از رنگ معمولی استفاده شده که در رنگ‌فروشیها فروخته می‌شود و به علت نوع متریال مجسمه‌ها، رنگهای استفاده شده جذب کار شده و نتیجه کار چیزی شده که در عکس میبنیم. ماریا مندز کسی که مجسمه‌ها را مرمت کرده اما، نظر دیگری دارد. او در مصاحبه‌ای با خبرگزاری محلی گفت که مجسمه خیلی بیروح بوده و او تنها قصد روح بخشیدن به کار را داشته!


و در نهایت در تصویر آخر، در آنتاریو کانادا قسمت سر مجسمه حضرت مسیح که در خارج از کلیسایی در این شهر واقع شده بود در سال ۲۰۱۵ به سرقت رفت.هدر وایز پیشنهاد مرمت مجسمه را به کلیسا داد و بله، نتیجه کار را می‌توان دید! یک سر مایل به قرمز که شبیه یکی شخصیتهای کارتون سیمپسونهاست که بخاطر نوع متریالی که برای ساخت این سر بکار رفته بود بعد از چند بار بارش باران تغییر شکل داد. البته بعد از رونمایی از این سرقرمر رنگ، دزدی که سر مجسمه را به سرقت برده بود آنرا به کلیسا پس داد و سر قرمز رنگ به درخواست سازنده آن به وی بازگردانده شد تا به عنوان یک شاهکار هنری از آن نگهداری کند.