گالری بونهامز در تولد صد سالگی روت اورکین، زنی که به دور دنیا سفر کرد تا با عکسهای خود موج جدیدی در صنعت کاملاً مردانه زمان خود ایجاد کند، حراجی از آثار وی برگذار می‌کند.
روت اورکین (۱۹۲۱-۱۹۸۵) سالهای ابتدائی جوانی خود را در هالیوود سپری کرد. اولین دوربین خود را در سن ده سالگی هدیه گرفت و بهانه ای شد برای شروع عکاسی او از دوستان و معلمانش. او برای بازدید از نمایشگاه جهانی سال ۱۹۳۹ با دوچرخه به نیویورک سفر و در طول مسیر و سفر سه هفته‌ای خود به نیویورک عکاسی کرد. در سالهای ابتدائی دهه ۱۹۴۰ به کالج شهر لس‌آنجلس رفت تا عکاسی و روزنامه‌نگاری بیآموزد اما بعد از مواجهه با برخورد تبعیض‌آمیز اعضا نسبت به زنان کالج را رها کرد. در زمان جنگ جهانی به امید فراگیری فیلم‌برداری به گروه کمکی زنان پیوست، اما بدون دیدن آموزشی کوچک گروه را ترک کرد. روت در سال ۱۹۴۲ به نیویورک نقل مکان کرد تا به عنوان یک عکاس خبرنگار مسیر خود را ادامه دهد. از سال ۱۹۴۵ به بعد فعالیت خود را به عنوان عکاس آزاد گسترش داد و با ورود به رشته‌ای کاملاً در آن زمان مردانه بسیار مشهور شد.
وی در سالهای فعالیت خود دو فیلم کوتاه نیز ساخت که بسیار مورد توجه منتقدین قرار گرفت.
حراج بونهامز، همزمان با تولد صد سالگی روت اورکین مجموعه‌ای از عکس‌های این هنرمند را از بیست و دوم ژوئیه تا دوم فوریه سال جاری به نمایش خواهد گذاشت.