هنک ویلیس توماس هنرمند مفهومی آمریکائی در بزرگداشت مارتین لوتر کینگ پسر و کورتا اسکات کینگ یادبودی برنزی با طول ۶.۷ متر را در پائیز سال جاری در قدیمی‌ترین پارک ایالت متحده دربوستون رونمائی خواهد کرد.
این مجسمه نتیجه همکاری توماس با گروه معماری MASS بوده و طرحی از بازوانی در هم پیچیده، به عنوان نماد صلح و دوستی خواهد داشت.
این اثر از سال ۲۰۱۶ به سفارش موسسه «بوستون کینگ»، سازمان غیرانتفاعی حمایت از میراث لوترکینگ، در دست اجرا است. طرح توماس از میان طرحهای ارائه شده در سال ۲۰۱۹ انتخاب شد.
تاریخ دقیق رونمائی از اثر سال ۲۰۲۲ و همزمان با برگزاری همایش موسیقی، هنر و کارگاه آموزش مدنی با محوریت تساوی نژادی و اقتصادی در بوستون خواهد بود.

این یادبود با نام «آغوش» قرارست در میدانی که به تازگی مارتین لوترکینگ نام گرفته نصب شود.
به گفته ایماری پاریس جفریز مدیر موسسه «بوستون کینگ»، بوستون فرصت دارد به عنوان اولین شهری که ارزش‌های عدالت و تساوی حقوق نژادی را در خود جای داده مطرح شود. جفریز اضافه کرد:” اکنون بیش از هر زمان دیگر مردم می‌خواهند دوستان، عزیزان و یکدیگر را در آغوش بگیرند و این مجسمه نمادی از احساسات است”.
موسسه «بوستون کینگ» دوازده میلیون دلار برای این پروژه سرمایه‌گذاری کرده است و مسئولان این موسسه امیدوارند که بتوانند از دیگر نهادهای مرتبط سه میلیون دلار دیگر جمع‌آوری کنند.